11. srpna 2018 - Workshop stavby hliněné pece a komentovaná prohlídka akumulačních kamen

Sníte o vlastní nefalšované hliněné peci, v které si můžete upéct pravý chléb, pizzu, buchty, plněné placky či ugrilovat zeleninu nebo maso kdykoliv Vás napadne? Jídlo upečené v peci chutná nesrovnatelně lépe, a tak by bylo na škodu pojídat jídlo o samotě. Venkovní i domácí pece vždy sloužily ke společnému setkávání lidí, sdílení jejich životních příběhů či vzájemnému prožívání radosti. V rytmu výše popsaného přijďte také sdílet svůj příběh. Seminář v picknickovém tempu určený všem i naprostým laikům Vás naučí, jak si splnit sen o vlastní zahradní hliněné peci. Součástí workshopu je také komentovaná prohlídka již postavených akumulačních kamen v krásně zrekonstruovaném roubeném domu.

Co se bude dít

Postavit malou hliněnou pec nemusí být tak složité, jak se zdá. Ke stavbě postačí obyčejné červené a šamotové cihly, jíl, písek, sláma, voda, jedna trubka a kovová nebo dřevěná dvířka. Při dodržení jednoduchých postupů jste schopni tradiční pec postavit za jediný víkend. Praktický workshop stavby malé zahradní hliněné pece.

Co se na workshopu naučíte

  • Stavět sami funkční hliněnou pec z tradičních materiálů na více sezón.
  • Poznat široké možnosti využítí hlíny při stavbě či rekonstrukci domu

Co získáte

  • Širší přehled o celé problematice
  • přesné technologické postupy + seznam potřebného stavebního materiálu
  • Odbornou pomoc při vlastní stavbě pece či kamen

Lektor

kamnář Ing. Jan Hrabec

Léta stavím akumulační kamna na hlínu, ale o stavbě hlinených pecí jsem donedávna nevěděl vůbec nic. Vše se změnilo v roce 2016 osobním setkáním s "duchovním otcem"  německých hliněných pecí Reinerem Dittrichem. Ukázal mi, jak jednoduché a krásné hliněné pece jsou a jak je postavit tradičními způsoby bez jediného cementu a jiné stavební chemie. Nyní bych se svou zkušeností a znalostmi rád rozdělil i s Vámi.

Datum konání

  • sobota 11. srpna 2018 od 10. do 17. hodiny

Místo

Hněvětice u Skutče, viz http://www.hlinenakamna.cz/projekty/hnevetice-u-skutce

Cena

  • Individuální vstupné 1 500 Kč
  • partnerské páry 1 500 Kč
  • členové hlinenakamna.cz 1 000 Kč

Vstupné poslouží na nákup materiálu. V ceně je také malé občerstvení v podobě vody, čaje, kávy a dobrot.

Přihlášení

Závaznou přihlášku můžete odeslat prostřednictvím níže uvedeného on-line formuláře*. Následně Vám bude zaslána zálohová faktura ve výši 500,- Kč. Nutnou podmínkou pro účast na semináři je úhrada faktury do 10. srpna 2018.

*Vyplněné údaje jsou použity výhradně pro fakturaci.