17. srpna 2019 - Workshop stavby hliněné pece u středověkého hradu Lichnice

Sníte o vlastní nefalšované hliněné peci, v které si můžete upéct pravý chléb, pizzu, buchty, plněné placky či ugrilovat zeleninu nebo maso kdykoliv Vás napadne? Jídlo upečené v peci chutná nesrovnatelně lépe, a tak by bylo na škodu pojídat jídlo o samotě. Venkovní i domácí pece vždy sloužily ke společnému setkávání lidí, sdílení jejich životních příběhů či vzájemnému prožívání radosti. V rytmu výše popsaného přijďte také sdílet svůj příběh. Seminář v picknickovém tempu určený všem i naprostým laikům Vás naučí, jak si splnit sen o vlastní zahradní hliněné peci. Účastníci workshopu získají přístup do online systému hlinenakamna.cz, kde si budou moci stáhnout prezentaci o stavbě hliněné pece a navíc získají 10% slevu na kamnářský materiál. Zvýhodněné vstupné pro páry.

Co se bude dít

Postavit malou hliněnou pec nemusí být tak složité, jak se zdá. Ke stavbě postačí obyčejné červené a šamotové cihly, jíl, písek, sláma, voda, jedna trubka a kovová nebo dřevěná dvířka. Při dodržení jednoduchých postupů jste schopni tradiční pec postavit za jediný víkend. Praktický workshop stavby malé zahradní hliněné pece.

Co se na workshopu naučíte

 • Stavět sami funkční hliněnou pec z tradičních materiálů na více sezón.
 • Poznat široké možnosti využítí hlíny při stavbě či rekonstrukci domu

Co získáte

 • Širší přehled o celé problematice
 • přesné technologické postupy + seznam potřebného stavebního materiálu
 • Odbornou pomoc při vlastní stavbě pece či kamen

Bonus pro každého účastníka semináře

 • Každý účastník semináře získá přístup do online systému hlinenakamna.cz a bude moci si stáhnout prezentace z přednášky a mnohé další.
 • 10% sleva na veškerý nakoupený kamnářský materiál (sleva platná do 30. září 2019)

Lektor kamnář Ing. Jan Hrabec

Léta stavím akumulační kamna na hlínu, ale o stavbě hlinených pecí jsem donedávna nevěděl vůbec nic. Vše se změnilo v roce 2016 osobním setkáním s "duchovním otcem"  německých hliněných pecí Reinerem Dittrichem. Ukázal mi, jak jednoduché a krásné hliněné pece jsou a jak je postavit tradičními způsoby bez jediného cementu a jiné stavební chemie. Nyní bych se svou zkušeností a znalostmi rád rozdělil i s Vámi.

Česká televize - pořad Polopatě

Datum konání

 • sobota 17. srpna 2019 od 10. do 17. hodiny

Místo

Podhrádí u Třemošnice. V blízkosti několika metrů se nachází středověký hrad Lichnice.

Cena

 • Individuální vstupné 2 000 Kč
 • partnerské páry 2 000 Kč
 • členové hlinenakamna.cz 1 000 Kč

Vstupné také poslouží na nákup materiálu majiteli budoucí hliněné pece. V ceně je také malé občerstvení v podobě vody, čaje, kávy a dobrot.

 

CHCI SLEVU 1000 KČ

Zaplaťte si členství výukového online systému hlinenakamna.cz a využijte slev na nákup kamnářského materiálu, komínu, kování a kachlů. 1000 Kč slevu máte na každý konaný seminář.

 

Přihlášení

Závaznou přihlášku můžete odeslat prostřednictvím níže uvedeného on-line formuláře*. Následně Vám bude zaslána zálohová faktura ve výši 500,- Kč. Aby Vaše přihláška byla platná, je nutné zaplatit zálohovou fakturu do 7 dnů od jejího vystavení..

*Vyplněné údaje jsou použity výhradně pro fakturaci.