22. dubna 2017 - Praktický workshop stavby akumulačních kamen svépomocí u Velkých Popovic

První jarní praktický workshop zaměřený na výuku svépomocné stavby akumulačních kamen je tu. Za velkého požehnání majitelů Jakuba a Lucky se podíváme do jejich architektonicky zajímavého domu, v kterém se právě staví akumulační kamna. Na vlastní oči se tak seznámíte se svépomocnou stavbou akumulačních kamen a navíc získáte základní povědomí o všech dovednostech nutných při vlastní stavbě, použitých kamnářských materiálech, a hlavně uvidíte celou vnitřní konstrukci kamen na živo. Výukový workshop je vhodný i pro úplné začátečníky nebo budoucí zájemce o stavbu kamen svépomocí.

Příběh domu

Stavba domu začala v roce 2014. Hledáním pozemku kousek od Prahy v klidné komunitě malého města nebo vesnice. Dům který by poskytl dostek prostoru pro rodinu s dětmi a zároveň umožnil provoz rodinné firmy. Ve spolupráci s architektem vznikl poměrně atypický dům tvarem i vybavením. Železobetonové sloupy a stropní panely jako architektonický přiznaný prvek v kombinaci s lícovým neomítnutým zdivem. Velká proskledná okna otevíraná do zahrady, pouští dostatek světla do sdruženého prostoru obývacího pokoje a kuchyně. Praktická zdvojená podlaha umoňuje rychle a suchou technologií montovat pochozí plochu pod kterou se vedou veškeré potrubí a elektroinstalace. Plochá střecha bude ozeleněná takže výsledná zastavěná plocha vzhledem k trávníku na střeše je téměř nulová. Dům ještě není dostavěn ale rodina v něm již plnohodnotně bydlí a postupně si jej upravuje podle svých představ.

Typ stavby kamen

Středně těžká akumulační kamna o výkonu 4,5 KW.

Chcete také stavět kamna? Výukový workshop může finančně pomoci i Vám.

O stavbu kamen svépomocí je velký zájem. Přesto se setkávám s lidmi, kteří by doma rádi topili kamny, ale bohužel se jim nedostává tolik peněz na jejich stavbu. Těm, kteří se nechtějí smířit s obyčejným kotlem nebo elektrickými přímotopy, ale skutečně touží po opravdovém sálavém teplu, nyní nabízím šanci si uspořádáním workshopu zajímavě přivydělat. Při hojné účasti může výukový workshop významně přispět na kamna také Vám...