24. únor 2018 - Krok za krokem stavbou kamen svépomocí

Seminář určený těm, kteří plánují stavět akumulační kamna zcela po svém. Prostřednictvím zpracovaných fotonávodů pořízených z jednotlivých projektů Vás provedu krok za krokem celou stavbou. Seznámíte s jednotlivými pracovními postupy, technikami výstavby i speciálními kamnářskými materiály. Celý seminář je koncipován tak, abyste získali širší přehled a byli schopni sami stavět. Účastníci semináře navíc získávají 50% slevu na zakoupení členského přístupu do výukového online systému hlinenakamna.cz, v kterém si mohou veškeré probírané návody a projekty detailně nastudovat.

Bonus

Účastníci semináře získají 50% slevu na zakoupení přístupu do online systému hlinenakamna.cz. Tuto slevu mohou uplatnit do 3.března 2018.

Obsah semináře

  • Příprava stavby topidla - zákonné podmínky, projekční práce, návrhy vzhledu, zdění základů, instalace externího přívodu vzduchu, parametry komínu
  • Sokl - různé varianty zdění, automatická regulace vzduchu, podlážka pro ohniště
  • Ohniště - stavba z obyčejných šamotových cihel, stavebnicový systém, různé varianty přívodu vzduchu do ohniště a odvodu spalin hrdlem ven do tahového systému
  • Tahový systém - stavba pádu a dalších tahů, roztápěcí klapka - startovací štěrbina, "bouchačka", instalace pečící trouby přímo do tahu, dopojení do komínu, aj.
  • Plášť - stavba kachlového pláště, sušící box, správné usazování dvířek do pláště, záklop pláště, zapravování perlinky, omítání...
  • Stavba akumulačních kamen na hlínu + využití hlíny jako levného stavebního materiálu.
  • Jednotlivé ukázky zákázkových staveb i staveb svépomocí s odborným dozorem.

Datum konání

  • sobota 24. února 2018 od 10:00 - 18:00 hodiny

Místo konání

Ekocentrum Huslík v Poděbradech - v krásném prostředí lužních lesů na soutoku Labe a Cidliny se rozprostírá areál se záchrannou stanicí pro zraněné živočichy, knihovnou, přednáškovou místností, ale také volně přístupnými expozicemi živočichů. V době semináře je v arealu volně přístupná expozice živočichů, ukázkové prvky určené pro enviromentální vzdělávání a mnohé další. Nedaleko Ekocentra na soutoku Labe a Cidliny lze posedět ve venkovních restauracích pro kolisty, v Poděbradech se pak k večeru můžete romanticky procházet po kolonádě.

IMG_8829  Huslík (8)

Cena semináře

1 800 Kč pro jednotlivce
1 800 Kč pro manželské páry a životní partnery, kteří se společně chystají na stavbu kamen svépomocí
 zdarma pro stávající členy výukového online systému hlinenakamna.cz

Přihlášení

Závaznou přihlášku můžete odeslat prostřednictvím níže uvedeného on-line formuláře. Nutnou podmínkou přihlášení je složení zálohy ve výši 500,- Kč do 23. února 2018 na č.ú. 115-3282120257/0100.