Hlína pro dům - realizace hliněných omítek a tadelaktu

Martin Papež

Ve 14 letech se svým otcem stavěl rodinný dům, ve 22 letech postavil vlastní dům pro svou rodinu. Tato stavební praxe byla pravděpodobně zdravý základ do jeho dalšího života. Přírodní stavařina se v něm probudila na počátku 5. desetiletí a po nějakém čase ve svých 45 letech opustil polygrafický průmysl (původem tiskař) a stal se, jak říká, na „stará kolena“ vyučeným zedníkem, omítářem, dekoratérem a kamnářem.
Aktivně se zapojil jako člen SHS (Sdružení hliněného stavitelství) do činnosti a propagace sdružení. A po absovování  mezinárodních kurzů ECVET a složení zkoušek lektoruje a vede rekvalifikační kurzy. Ovšem, jak říká, nejlepší škola je poctivá řemeslná praxe dělána s pokorou. Tu provozuje se svými syny a spoupracuje s osvědčenými kolegy i ze Slovenska. Hliněné omítky a dřevostavby z přírodních materálů realizuje v Království Českém, Markrabství Moravském, Vévodtsví Slezkém a státě Slovenském

 

 

Napište mi o všem, co vás zajímá...

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf rar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.