KOMÍNY

  • V současné době existují tři typy komínů: jednovrstvé, dvouvrstvé a třívrstvé. Komíny jsou obdelníkového, čtvercového a kruhového průřezu. Jednovrstvé a dvouvrstvé komínové systémy jsou do dnešní doby stále technickými normami povoleny, avšak pro odvod spalin v moderních a vysoce účinných spotřebičích jsou již nevhodné.
  • Pro kamna jsou vhodná komínová tělesa s vnitřním průměrem průduchu 160 mm - 180 mm, není však problém pořídit komín s průměrem 200 mm a přes redukce průměr zúžit.
  • Nejmenší dovolená účinná výška kom. průduchu je 5 m. V jednotlivých případech je možno připojit spotřebič i do kom. průduchu s menší účinnou výškou než 5 m, pokud se prokáže výpočtem spalinové cesty, že je tato výška dostačující.
  • Minimální vzdálenost povrchu komínového pláště od hořlavých konstrukcí je 5 cm (tj. vzdálenost komínu od stěn, konstrukcí krovů, obezdívek v půdních prostorách aj.)

Sopouch

  • Sopouchy mají být co nejkratší a přímé. Vnitřní průměr komínu nesmí být menší, než je hrdlo spotřebiče.
  • K jednomu komínovému průduchu lze za určitých podmínek připojit i několik spotřebičů pali. Komíny s jedním připojeným spotřebičem však fungují spolehlivěji a bezpečněji než společné komíny. Vykazují lepší tah.
  • Minimální vzdálenost sopouchu od stropu je dle normy 50 cm.
Minimální výška komínu

Napište mi o všem, co vás zajímá...

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
V případě potřeby mi můžete zaslat pudorys, projektovou dokumentaci domu, nákresek nebo fotografie kamen, aj., co budete považovat za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf rar zip.
Všechny Vaše dotazy rád osobně zodpovím. Vaše emailová adresa bude automaticky zařazena do mého adresáře pro občasný informační zpravodaj. V případě, že nemáte zájem o zasílání informací, použijte pro Váš dotaz emailovou adresu v sekci Kamnář a stavitel.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.