Picas.cz - Vyrábíme živé hliněné omítky s bylinami a přirozeným vzhledem

O nás

Hliněné omítky jsem začal vyrábět od roku 2005 pod firmou RIGI, kterou jsem vlastnil společně se svým otcem. V roce 2013 jsme odešli s manželkou z firmy RIGI a v současné době podnikáme společně a jsem tomu velmi rád. Nemáme zaměstnance a vše si děláme sami. Občas do práce zapojíme i dva naše syny. Veškeré výrobky prochází mojími rukami a doufám, že to je na nich znát. Nejsem dokonalý a občas i udělám chybu, ale hliněné omítky a lidi kolem přírodních materiálů mám rád a tak věřím, že pokud dělá člověk něco srdcem, tak to nikdy nemůže dopadnout špatně.

Naším cílem není být větší, větší a největší, protože potom bychom mohli ztratit kontakt s konečným zákazníkem a to by byla velká škoda, proto i část naší výroby věnujeme zakázkové výrobě. Zakázkové omítky vyrábíme pro moderní i historické stavby a pro filmařské účely.

Chemii nerozumím a nemám ji rád. Proto všechny hliněné omítky vyrábím pouze ze třech základních surovin (hlína, kamenivo a byliny) a nepoužívám žádná přírodní lepidla. Domnívám se, že veškerá chemie je v čase nestabilní a proto veškeré mnou vyvíjené omítky drží při sobě jen díky mechanickým principům.

Nekopíruji receptury omítek od ostatních výrobců, ale snažím se vytvořit své vlastní hliněné směsi. Do všech hliněných omítek přidávám byliny (levandule, heřmánek, andělika), protože mám velmi dobrou zkušenost s tím, jak tyto vůně mění chování řemeslníků a majitelů domů.

Barevné jíly používané pro výrobu omítek ze série ART

Napište mi o všem, co vás zajímá...

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf rar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.