Slopné na Zlínsku

Typ projektu: 
Svépomocná výstavba bez odborného dohledu
Stav projektu: 
5

Technická specifikace

Typ ohniště: 
Sporákové ohniště
Externí přívod vzduchu: 
ne

Kachlový sporák na hlínu s pečící troubou umístěnou přes zeď a s uzavřeným teplovzdušným systémem dotápějícím horním pokoj.  Sporák byl stavěn z použitých starých kachlů a kování. Hlína byla namíchána z místních zdrojů při kopání kanalizace. Pouze dvířka do topeniště jsou nově zakoupená. Stavbu prováděli oba manželé rovnoceně. Toto je další důkaz, že stavba kamen není výhradně mužská záležitost.

Vlastní reference

Už topíme a vaříme! Chci se s Vámi podělit o radost, kterou nám kamna přinášejí a hlavně jsme rádi, že fungují jak mají, ba ještě lépe než jsme mysleli. První bolesti roztápění jsou zapomenuty- kouřilo kolem pltony, než se kamna dokonale vysušila a zahřála, netáhl komín- ale teď už táhnou výborně! Večer zatopím, ráno rozhrabu ještě žhavé uhlíky a přiložím, když přijdu z práce, ještě hřejí i kobka v pokoji. A to nakládám zatím dřeva málo. O víkendu na nich vařím, plotna z kamen Vysočanka, kterou jsme použili, je skvělá. Velmi dlouho drží teplo. Hypokaust se zatím moc nerozehřívá, ale vydává teplo 25 stupňů a ta na podkroví stačí, je tam příjemně a ne syrovo, jak bylo dřív. Až budu topit trvaleji, uvidíme, co dokáže. Mám radost.

 

Napište mi o všem, co vás zajímá...

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
Zaškrtněte, prosím, čeho se týká Váše zpráva.
Chci formou emailového zpravodaje získávat informace o slevách, novinkách a konaných akcích webu hlinenakamna.cz
V případě potřeby zašlete půdorys, projektovou dokumentaci domu, kresbu nebo fotografii kamen, aj., co považujete za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf doc docx ppt pptx gz rar tar zip.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.