Vlastnosti kachlových kamen

Zdroj: http://www.tzb-info.cz
Datum: 4.12.2002 | Autor: Prof. Ing. Pavel Noskievič, CSc. a Ing. Stanislav Vaněk | Organizace: Výzkumné energetické centrum VŠB-TU Ostrava

Změny energetické politiky podněcují zájem o vytápění dřevem. Vedle kotlů pro spalování dřeva se nabízí také krbová a kachlová kamna a jejich používání pozoruhodně narůstá. Jen počet v České republice vyrobených krbových kamen představuje každoroční nově instalovaný tepelný výkon mezi padesáti až sto megawatty. V celkové nabídce představují kachlová kamna spíše luxusní zboží. Vždy se jedná o individuální kus podle přání zákazníka a bohužel ne vždy odpovídá konstrukce kamen zákazníkovým potřebám. Požadavky na kachlová kamna, používaná jako hlavní zdroj tepla, budou zajisté odlišné od kamen dekorativních, postavených v trvale obývaném domě s ústředním topením, kde kamna slouží spíše jako chutná přísada ke skleničce skotské.

Napište mi o všem, co vás zajímá...

Týká-li se dotaz záměru stavby kamen, uveďte prosím místo stavby.
V případě potřeby mi můžete zaslat pudorys, projektovou dokumentaci domu, nákresek nebo fotografie kamen, aj., co budete považovat za důležité.
Soubory musí být menší než 5 MB.
Povolené typy souborů: gif jpg jpeg png bmp pdf rar zip.
Všechny Vaše dotazy rád osobně zodpovím. Vaše emailová adresa bude automaticky zařazena do mého adresáře pro občasný informační zpravodaj. V případě, že nemáte zájem o zasílání informací, použijte pro Váš dotaz emailovou adresu v sekci Kamnář a stavitel.
CAPTCHA
Tato otázka slouží k ověření že jste skutečný návštěvník a ne spamový automat.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.